Про сильних людей

Частіше люди, коли говорять про когось, що це сильна людина, мають на увазі не фізичну силу. З фізичною силою все ясно, нема про що говорити, все і так видно: тендітна жінка на зріст 165 і 52 кг легко робить жим лежачи з вагою 60 кг – яка сильна людина! Інша справа – говорити про силу, яку ніхто не бачить. Спитай будь-кого, чи вважає себе сильною людиною, і більшість впевнено скаже: “Так, я сильна людина”. Чому ти так вважаєш, спитаєте. І почуєте у відповідь різні варіанти обґрунтування. Хтось каже: “Я сильна, бо мій колишній, коли покинув мене заради своєї колишньої, сказав, що я сильна людина і впораюся з цим”. Хтось: “Я сильна людина, бо на роботі всі доручають мені виконувати багато роботи, яку ніхто не хоче”. Інша: “Я сильна, бо завжди готова робити щось нове заради грошей і купила власним коштом вже дві квартири в Києві”. Дехто міркує: “Для когось сильна жінка це та, яка заробляє гроші, а для когось ця сила в слабкості та довірі світові та собі. Палітра цього явища Сильна дуже різноманітна та цікава. На мою думку, головне бути відвертим з собою”. Ой, дійсно, така цікава палітра хаосу, коли 1 більше не дорівнює 1, а дорівнює будь-якому числу. Сміливо підміняй поняття і втішайся тим, що вважаєш себе відвертою з собою – у тебе завжди є можливість потім звернутися по допомогу до психіатра.

Ми ж повернемося до арифметики, де 1 дорівнює 1, а не будь-якому числу. Повернемося до універсальної символьної системи, що описує реальність, де у людини є фізична сила (принцип Марса) і є сила особистості (принцип Сонця). Бо щоб жити, важливо вміти розрізняти поняття, не підміняти поняття, називати речі їх іменами.

Звідки береться сила особистості? Вона виникає сама по собі – як побічний ефект, коли ви нарощуєте власну компетентність. Якщо ви в чомусь компетентні, ви впевнені в собі, завжди в гарному гуморі незалежно від обставин свого життя, грайливі, творчі, веселі, ви випромінюєте радість життя. Ви ініціативні, ви швидко відгукуєтеся на імперативні виклики, бо почуваєтеся господарем ситуації. Природним чином ви опиняєтеся попереду всіх у сфері своєї компетентності, навіть якщо не прагнете цього. Ви завжди лідер. Вас тішать ситуації, де треба робити самостійний вибір “або-або”, приймати самостійне рішення. Ви шукаєте таких ситуацій і радієте, коли виникає можливість проявити себе. Коли рішення самостійне, навіть якщо несе важкі випробування і навіть загибель, людина переживає емоції радості, драйву, бо вона грає найважливішу гру свого життя – гру з Творцем. (Дофамін, серотонін, адреналін, окситоцин, ендорфін у крові грають свою симфонію).

Чи можна шляхом тренувань перед дзеркалом добитися того, щоб справляти враження лідера? Звісно! Але неможливо імітувати компетентність, відповідальність, здатність віддавати накази й контролювати їх виконання.

Друзі, кожен з нас здатен чесно відповісти собі на запитання: «Я сильна особистість?» І щоб там хто вам про вас не казав, ви знаєте правду про себе. Маємо безліч прикладів, коли людині збрехали, сказавши, що вона сильна, і людина радісно повірила в цю брехню, і носить цю брехню поперед себе, як прапор. При цьому скаржиться на відчуття самотності, покинутості – брехня самому собі занурює нас у ситуацію 12 дому, де в самотності ми маємо розгадати загадку своєї брехні. Друзі, якщо вам хтось каже, що ви сильна особистість, не вірте на слово. Бо ознака сильної особистості – перебування у ситуації 5 дому, а не 12: творчість, гра, авантюра, розвага, кохання.

Дуже прості експерименти, що дозволять виявити силу особистості. Наприклад. Домовтеся зі своїм партнером по танго помінятися ролями ведучого: оберіть для себе у першому танці роль того, хто веде. Щоб там не виробляв партнер, тримайте свою роль того, хто веде. У другому танці оберіть для себе роль того, кого веде партнер, і тримайте її до кінця танцю. Якщо у вас сильна особистість, вам це легко вдасться. Другий приклад. Це групова розвага в колі друзів та однодумців. Суть в тому, щоб обмінятися 5-6 трансляціями з кожним партнером в групі по колу. При цьому домовтеся з партнером про розподіл модальностей в діалозі. Наприклад, ви виступаєте постійно в янській модальності, а партнер – постійно в інській модальності, або навпаки. Якщо у вас сильна особистість, ви витримаєте свою модальність до кінця діалогу, тобто не перейдете непомітно для себе на модальність партнера.

Тож, коли ми говоримо, “сильна людина”, за замовченням маємо на увазі “сильна особистість” (Сонце). Синоніми: повносилий.

А коли хочемо сказати, що людина фізично сильна, кажемо: атлетичний, дужий, жилавий, міцний, мощний, могутній, кремезний, поставний, статурний, стрункий, силенний, м’язистий, мускулястий (Марс).

Ще буває сильний розум (Меркурій): “У цієї людини сильний інтелект”. Сильна турбота, сильна опіка (Місяць): “Батьки сильно опікали свою дитину”. Сильна краса, сильна любов, сильне кохання (Венера): “Вона так сильно любила мене!” Сила закону, сила знання (Юпітер): “Він сильний юрист”, “Вона написала сильну дипломну роботу”. Сильний політик, сильний підприємець (Сатурн). Сильний винахідник, сильний реформатор (Уран). Сильний композитор, сильний літератор, сильний живописець (Нептун). Сильний спецпризначенець і розвідник (Плутон).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Коментарів немає