Невдаха в ситуації везіння

15 червня 2016 р.
Всі знають про архетип Невдахи. Один і той самий сюжет: раптово відкривається нова можливість. Купа подарунків, авансів, протекція, розкішні пропозиції. Натхнення, піднесення, оптимізм. Покровителі і меценати. Навіть не спонсори, ні. А саме меценати – незаслужене везіння. Долучення до більш високого соціального шару. І за деякий час все якось саме по собі заглухло. Наче нічого того і не було. Життя якось непомітно повернуло у звичне русло сірих буднів. Де знову одне й те саме: “Грошей не вистачає. Наче працюю, працюю, а нічого не міняється. Грошей не вистачає”. Ключове слово в цьому зізнанні – “наче”. Причина саме в тому, що людина насправді не працює, а лише вдає вигляд. Цей сюжет називається самопереривання або самопереривання. Коли відкриваються нові можливості, перше, що треба зробити, – запитати себе: яка моя якість привабила удачу? А знайшовши відповідь, почати з усіх сил розвивати ту якість. І працювати так напружено, як ще ніколи не працювалося. І не зупинятися аж до тих пір, поки цей режим роботи не увійде у звичне русло. Поки такий ритм роботи не стане буденним, звичним. Тоді вже можна розслабитися та потроху починати користуватися прибутками та славою. А що робить Невдаха? Він опускає ту найважливішу фазу сюжету Переможця, що полягає у дисциплінованій наполегливій повсякденній праці, і одразу переходить до фази розслаблення та використання прибутків і слави. Аванси витратив незрозуміло на що. Покровителів розчарував. Сюжет Невдахи має ще таку особливість: людина після медитативного підйому на більш високий шабель соціальної драбини у результаті самопереривання падає не на той щабель, з якого піднялася, а на нижчі. Звісно, почувається ще гірше, ніж до того, як з нею сталася ситуація везіння.

Чи може Невдаха стати Середняком? Так. Але на те має бути її щире бажання та готовність докладати конкретних практичних зусиль. А консультація “Гороскоп особистості” – це просто інформація, яку можна не брати до уваги. Ну, прочитав ти, що для високих прибутків та просування у кар’єрі тобі варто отримати вищу та спеціальну освіту. І що з того? Переможець у цьому випадку піде вчитися. Середняк скаже: “Добре, але мене влаштовують мої нинішні прибутки і моя нинішня робота”. А Невдаха докладе зусиль, щоб витіснити інформацію у підсвідомість, і продовжуватиме страждати: “Грошей не вистачає. Наче працюю, працюю, а нічого не міняється. Грошей не вистачає”.

Це щоб було зрозуміло, чому саме з давніх-давен люди називають астрологію наукою королів.

Олексій Пнич: “Мій сум від вчорашнього дня – слова Віталія Дейнеги в ефірі ток-шоу “Зворотний відлік”:

– Там, де з’являються в нас політики, там зникають зазвичай більшість нормальних людей… ми насправді не хотіли з жодною з існуючих політсил нічого мати спільного у цьому питанні (маршу ветеранів)
Я розумію, що це не лише його власна думка – це позиція значної частини громадянського суспільства загалом і ветеранської спільноти зокрема.
Втім, політична акція без політиків (а провести чи не провести парад чи ходу ветеранів у День Незалежності – це політичне рішення, навіть якщо його ухвалюють самі ветерани) – це трохи оксюморон.
Найсумніше ж те, що з такою настановою громадянське суспільство (чи принаймні значна його частина) свідомо залишає себе і свої інтереси _без_ всякого політичного представництва.
Тим самим спонукаючи всіх без винятку політиків шукати собі конструктивну опору і партнерів деінде, а не у такому громадянському суспільстві.
А це або олігархи (великий бізнес), або телевізор-диван-популізм.
Як один з наслідків такої настанови, ми вже маємо президентом “нормальну людину, не політика”. І як, Віталій Дейнега, подобається? Вважаю, “Ви зробили це разом” з іншими – самою цією настановою.
Причина такого ставлення – наївний і радикальний “моральний ідеалізм” в оцінці наявних політиків, і нерозуміння того, що політика – це про баланс політичних сил і компроміси (так, у тому числі моральні), а не про пошук “просто нормальної людини” на будь-яку політичну посаду. В результаті ми постійно зриваємося на “нульову позначку” в тихій істериці: “цей політик недостатньо ідеальний, приберіть його, давайте знов шукати ідеального”. Але це шлях від поразки до поразки, хоч і через окремі тимчасові здобутки.
Вважаю, це одна з найбільших проблем, яка не дає нашому суспільству стати на шлях сталого розвитку”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Коментарів немає