Про етику і заробітки

Коли ти щось стверджуєш у якості життєвої позиції, то маєш бути готовою до того, що життя твою позицію перевірятиме. Бо говорити щось – це одне, а діяти, як говориш, – це інше.

Ще коли навчалася в школі, зрозуміла, що не всі гроші, які випадають на долю, варто підбирати. У 90-ті я говорила: “Не продавайся за тарілку супу”. Або: “Не пий з калюжі – плюнути пригодиться”. Рік тому середній син мені зауважив: “Ви завжди між розумом і грошима обираєте розум”. Нещодавно обставини знов змусили мене до спонтанного спічу: “Якщо береш гроші, поступаючись власними етичними принципами, то в доважок до грошей завжди отримуєш пекло. Я знаю купу людей, що волають: “Бери, що хочеш, лише позбав мене цього!” Це вони пропонують гроші за те, щоб їх позбавити пекла. Але фішка в тому, що ніякими грошима пекла не позбутися. Якщо колись продався в королівство мертвих, тих грошей позбутися можна, але вирватися з того королівства – ні. Помилково думати, що пекло – це десь там далеко, після того, як помре твоє тіло. Насправді пекло починається в ту саму мить, коли за гроші поступився етичними принципами. Купа людей живе у пеклі. Прокидатися о 3 ночі від панічної атаки, задихатися, трястися від жаху, терти груди, бо шалено болить серце, викликати швидку. І не вірити лікарям, що кардіограма не показує інфаркту. І так кожної ночі. Роками і десятиліттями. Що це, якщо не пекло? Можна навести ще багато проявів неврозу, але всі вони про одне: про пекло. “Позбавте, позбавте мене цього! Просіть, що хочете!” Я не можу позбавити. І ніхто не може. Це ваше пекло. Ви отримали його в доважок до тих самих грошей у ту саму мить, коли треба було обирати між гідністю і грошима”.

Якщо хтось вважає, що може перерахувати мені на картку гроші за консультацію і вимагати від мене порушити мої закони гідності, він помиляється – я легко відправляю такі гроші назад. Я дуже чутлива до пекла і дуже розумна. Так сталося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

3 коментарі

Олег Лещенко

21.11.2016 19:26

Стоячи на зупинці, обговорювали с дружиною цю тему.
Через 40-50 хв., продовження в Вашому Есе.

Відповіcти

    Ольга Иванец

    21.11.2016 19:45

    Олеже, написала сьогодні вранці. А потім зайшла у Фейсбук – і побачила пости моїх друзів та однодумців, пости тих, на кого підписана: вітання з річницею революції Гідності, спогади, фото, відео, пісні. Такий сьогодні день, що ми говоримо про гідність. Підсвідомість зберігає пам’ять про буремні дні та нагадує нам про важливість збереження гідності.

Елена

21.11.2016 17:26

“… тих грошей позбутися можна, але вирватися з того королівства — ні. ”
то ж вони потім жертвують богу та бідним, с себє скідають та віддають останне..

Відповіcти