Астрологія в суспільстві аморальної більшості

«Хочу замовити прогноз на рік», – відкриваю лист із сайту. Знову лист із порушеннями правил ввічливого спілкування. Одна фраза: «Хочу замовити прогноз на рік», – і все, ані слова більше. На моєму сайті прописане правило, якого слід дотримуватися, якщо ви хочете написати мені щодо консультацій: «Увага! Усі питання щодо особистої консультації обговорюються у листуванні лише після заповнення анкети». Треба заповнити анкету, щоб я розуміла, з ким маю справу. Із 1 січня 2019 року я не надаю консультацій. Про це написано на сайті, і людина це бачить, коли йде заповнювати анкету. І коли я отримую листи без заповненої анкети, я розумію, що маю справу з цікавою мені людиною – пересічним представником аморальної української більшості. Оскільки спосіб мого життя такий, що я не маю можливості спілкуватися з представниками більшості, то я не упускаю випадку, коли вони самі, з власної ініціативи приходять до мене поспілкуватися. Це буває не часто, і я дуже високо ціную їхні трансляції – з точки зору антропологічних досліджень.

Ім’ярек: – Хочу замовити прогноз на рік.

Ольга Іванець: – Доброго дня, пані ім’ярек!

Мені дуже приємно, що у вас виникло таке бажання. Скажіть будь ласка, скільки конкретно коштів ви маєте намір виділити на те, щоб його вдовольнити?

З повагою Ольга Іванець

Ім’ярек: – Доброго ранку, Ольга

На даний момент маю вільну суму в розмірі 500-600 грн. Але не знаю, чи того буде достатньо для такого роду робіт.

Дякую

Ольга Іванець: – Давайте міркувати разом. Я маю унікальні знання з астрології – це факт, ви можете прочитати коментарі моїх клієнтів на сайті, щоб пересвідчитися. Щоб зробити для вас прогноз на рік, я маю витратити приблизно 60 годин свого часу: поставити вам 30 запитань ціннісного характеру, проаналізувати їх, дослідити ваш гороскоп особистості і описати його для вас (50-60 сторінок у Ворді шрифтом 12), проаналізувати і описати транзити і мунданні аспекти (30-40 сторінок у Ворді шрифтом 12). Як ви вважаєте, пані ім’ярек, людина при здоровому глузді виконуватиме таку роботу за 20 доларів за умови, що кожного дня таку суму вона витрачає на власний обід?

Ім’ярек: – Ольго, так а чому ми з вами тоді граємо в цю гру – здогадайтеся скільки коштує моя праця.) Я думаю, ви і так вже маєте свій прайс-лист та опис того, що ви за дані ціни ви готові зі свого боку запропонувати.

Мене ви запитали, скільки коштів маю намір виділити, я вам і надала свою відповідь.

Ольга Іванець: – Ім’ярек, ви праві: для вас астрологія – гра, ви готові заплатити за те, щоб погратися в неї 20 доларів. А для мене астрологія не гра – я заплатила за те, щоб опанувати її, 30-тьма роками свого життя. І от мені 57, і я нічого не вмію, крім читати гороскопи. І я не можу прогодувати себе цим через те, що в Україні фактично ніхто не сприймає астрологію як серйозну річ. Якби я могла розважати астрологією і заробляти на цьому, то я би це робила. Але я не вмію того. Тому я не надаю консультацій – про це написано у мене на сайті прямим текстом. Але якщо попри це хтось пише мені, що потребує консультації,  то я змушена запитати: що такого серйозного сталося у вашому житті, що ви турбуєте мене? Я готова надати вам консультацію, якщо вам дуже треба. Саме тому я й запитую, скільки ви виділили на консультацію: сума показує серйозність для вас вашої проблеми. Ім’ярек, ви зробили правильно, що щиро відповіли на моє запитання. Тепер ви знаєте, що прогноз на рік вам не потрібен.

Ім’ярек: – Ольго, ви гарно говорите і гарно формолюєте свої думки. Але саме головне, що ви то робите якраз з позиції своїх думок.

А я не екстрасенс, чужі думки та наміри читати не вмію. Але я бачу, що ви вирішили, що ви то гарно вмієте робити – читати чужі думки та наміри, і вже за мене все самі одразу і вирішили. Щиро вдячна вам за то.

Сподіваюся, що в майбутньому вам будуть зустрічатися люди, які якраз зможуть «вгадувати» суми коштів, які би ви бажали чути та отримувати за свої послуги (і я вірю, що вони дійсно хороші і варті того), замість того, щоб просто вести конструктиві діалоги про послуги, їх якість, та вартість.

Окремо без сарказму та взаємних «обвинувачень» – у вас хороший і цікавий сайт.

Якщо вас, звичайно, не коробить оте слово цікавий.

Всього Вам найкращого, Ольго. І успіхів у тому, що ви робите.

Ольга Іванець: – Оця ваша трансляція, пані ім’ярек, свідчить на користь моєї оцінки: вам дійсно не потрібна моя консультація, вам потрібно щось інше, чого я не маю. Ви помилилися щодо моїх потреб: мені не потрібно, щоб люди вміли «вгадувати» у скільки я оцінюю їхні проблеми – мені потрібно, щоб вони самі вміли оцінювати їх. От ви оцінили свою потребу в прогнозі на рік у 20 доларів. Вийшло, що у мене немає такого продукту в наявності. Чи варто вам обурюватися таким станом речей? Звісно ж ні.  Це абсолютно конструктивний діалог:

– Хочу у вас купити. Маю 20 баксів.

– Мені дуже шкода, але не маю того, що вам потрібно.

– Дякую. Гарного дня!

– Приємних вихідних!

Ім’ярек: – Ольго, Мені потрібна консультація. Але в очевидь вже не ваша, адже за весь ранок спілкування так і не прозвучало ні разу, що конкретно ви зможете надати та за які кошти. А йде якесь активне обговорення 20 доларів (то, що це для вас не гроші, ми вже з вами зрозуміли)) та того, що мені потрібно і що мені не потрібно.

Ви не знаєте мене (ні як людину, ні як спеціаліста), а я не знаю вас (ні як людину, ні як спеціаліста). На тому і погодимося і розійдемося кожен своїм шляхом.

Вам також гарних вихідних!

І на даного листа вже можна не відповідати.

Дякую.)

Ольга Іванець: – Я розумію, що ви воліли би, щоби я не відповідала на віші несправедливі обвинувачення. Але ніт, я відповім. Ви пишете: «За весь ранок спілкування так і не прозвучало ні разу, що конкретно ви зможете надати та за які кошти». Насправді прозвучало. Ось: «Щоб зробити для вас прогноз на рік, я маю витратити приблизно 60 годин свого часу: поставити вам 30 запитань ціннісного характеру, проаналізувати їх, дослідити ваш гороскоп особистості і описати його для вас (50-60 сторінок у Ворді шрифтом 12), проаналізувати і описати транзити і мунданні аспекти (30-40 сторінок у Ворді шрифтом 12)». За які кошти? Саме за ті, що виринули у вас із підсвідомості, коли ви це прочитали. Сума була настільки великою, що ви негайно витіснили її у підсвідомість назад. І ви тричі праві: вам точно не потрібна моя консультація.

Ім’ярек: – Ольго, ну смішно вже. Дуже смішно.

Ото що ви кажете, що прозвучало, то була не пропозиція ваших послуг, то було ваше обурення на названу суму по типу «І ви вважаєте, що отакі-то (йде перелік) знання можуть коштувати ваших 20 доларів»

Легке пояснення, що саме пішло не так. Якби у відповідь на мого першого листа ви відповіли спокійно, що на жаль, сума яку я озвучила є недостатньою. Зі свого боку ви пропонуєте то, то і то, і буде це коштовута стільки-то, якщо цікаво – звертайтеся. То і відповідь моя надалі була би зовсім іншою.

А отримала я лише виплеск обурення, що в Україні не цінуються знання астрологів, що вони немає майже ніякого заробітку, і тд. Тобто те, що накипіло за роки вашої роботи, ви виплеснули у листі до мене.

Моя позиція у житті – дійсно якісні знання та послуги мають коштувати відповідних грошей. І якщо дійсно спеціаліст хороший, я ніколи на нього не пошкодую своїх коштів. Але після таких звернень з вашого боку, в мене, на жаль, навіть бажання відпало реально оцінювати ваші знання.

А якщо вам цікаво, звідки взялася така сума 500-600грн, то це приблизно стільки (до 1000грн) зараз коштує консультація астрологів у місті Києві, та із-за кордону. Я, зараз нікого не з ким не порівнюю, а просто поясняю звідки взялася така сума. Хоча пояснювати в принципі нічого і не повина.)

Ольго, ви не ображайтеся на все це листування. Але дійсно, ні я, ні ви один одного не знаємо, щоб робити один за одного якись висновки. Адже вище, то описано як я побачила ваші листи та реакції. А ви мені пишите, як ви зі своєї перспективи оцінили мої слова та пропозиції.

І нехай всі ваші знання завжди будуть гідно оціненні і знаходять своє фізичне відображення у довколишньому світі.

Ольга Іванець: – Ім’ярек, у мене на сайті написано, що я не надаю консультацій. Ви не бачили цього напису?

Ім’ярек: – Ольго, ось форма на вашому сайті. Слудавала чітко з її інструкціями (надано скрин сторінки, де написано «Увага! Усі питання щодо особистої консультації обговорюються у листуванні лише після заповнення анкети»).

Ольга Іванець: – Ім’ярек, ви НЕ слідували інструкції. За інструкцією ви мали заповнити анкету. І коли ви би пішли заповнювати анкету, то побачили би, що я не надаю консультацій: https://ivanets.com/anketa.html

І ще хочу прокоментувати ось це: «А отримала я лише виплеск обурення, що в Україні не цінуються знання астрологів, що вони немає майже ніякого заробітку, і тд. Тобто те, що накипіло за роки вашої роботи, ви виплеснули у листі до мене». Я пишу в своїх есе останні 10 років буквально наступне: в Україні немає астрологів, а є профани, що за мізерні гроші розважають населення, користуючись його неграмотністю. У мене це не накипіло, бо якість мого життя абсолютно не залежить від моїх гонорарів – я все життя живу за рахунок чоловіка, він мене утримує, і він дуже щедрий. Я просто знаюся на астрології і легко констатую факт: в Україні немає астрологів, а населення України, в цілому розбещене і невдячне, що виражається в бажанні отримувати за власну роботу дуже високі прибутки і при цьому платити іншим за їхню роботу принизливо малу ціну, легко вдовольняється цим псевдоастрологічним фастфудом. Дуже сподіваюся, що наша розмова станеться вам в нагоді. Бо ліпше витратити 600 гр в книгарні або навіть в ресторації, ніж віддати їх популярному астрологу.

Ім’ярек: – Ольго, відкрийте свій сайт і самі перевірте розділ Зв‘язок з автором

А відносно ваших відповідей – вони абсолютно апрофесійні і все те, що ви пишите, мене особисто і моїх запитів не стосується.

Ольга Іванець: – У поясненні того, як зв’язатися з автором на моєму сайті, прямо написано, що ви маєте заповнити анкету перед тим, як ставити запитання про умови консультації. Ви анкету не заповнили. З мого боку було би розумним кроком не відповідати вам взагалі на вашого листа. Далі я так і робитиму з такими, як ви. Маю тепер досвід спілкування з ідіотом.

Ім’ярек: – Ольго, на себе подивіться спочатку перед тим, як писати такі листи і слова.

Якщо ви так настирно наголошуєте, що не надаєте консультації, то й не відповідайте на листи щодо них. А не так – тут відповім, а тут ні.

Ви самі непостійні, але при цьому намагаєтеся ще й інших чомусь повчити і поображати. Дуже негарно з вашого боку.

Не надаєте консультації, ну то й торги по ним вже тоді не влаштовуйте.

На жаль, не маю ні досвіду, ні бажання спілкуватися вже на такому низькому рівні вираження думок. Хоча я більш ніж впевнена, що ви так і вважаєте, що все гарно і правильно написали, особливо в моменти, коли чомусь вирішили виносити своє особисте життя у переписку про надання професійних послуг. Тому просто заблоковую ваш email, щоб і вас, і себе огородити від подальшого негативного спілкування у такий гарний вечір неділі. #розчарування ?‍♀️

***

Україна – країна аморальної більшості. Люди не розуміють, навіщо потрібні правила. І, врешті-решт, не розуміють, навіщо потрібна держава. Не відрізняють правил від цінностей, а цінностей – від достойностей. Істинною вважають думку більшості. Вміють розмовляти, читати, писати, але при цьому не вміють розуміти сказаного і написаного. Що в цих умовах робити меншості? Міцно триматися за цінності, що не мають вартості: гідність, знання, повага до особистості, ввічливість як досягнення цивілізації, краса. Не піддаватися на спокусу грати на пониження разом із більшістю: залишатися вірним цивілізованому способу життя у всіх без виключення дрібницях. Коли влада популістів заведе населення до логічного глухого кута, тоді знадобляться компетентність і моральність меншості. Плекаймо їх і готуємося до нового Відродження!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

1 коментар

Інга

11.12.2019 10:56

Цілком згодна, пані Ольго, плекаймо мораль і себе,як її носіїв. Не згодиться державі, нам це потрібно кожну мить, вибір за нами.

Відповіcти