Нострадамус і 2017 рік

Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) написала вчора на власній сторінці у Фейсбуці:

“От недарма я замолоду Нострадамуса перекладала:
Новий закон займе терен новий,
До Сирії, Юдеї й Палестини;
Заки скінчиться цикл солярний віковий,
Велика варварська імперія загине.
(Центурії, ІІІ, 97)”

100 солярів – це сто років. Початок циклу Нептун/Плутон нашого часу стався приблизно у 1879 (Нептун на 12 градусів поза Плутоном). Саме в цей час зародився ліберальний рух в Європі. Точна кон’юнкція Нептуна з Плутоном була у 1891 році. Саме в цей час — влітку 1891 у Каневі (за 100 солярних років до розпаду СРСР), на Тарасовій горі (в той час територія Російської імперії, тепер незалежна держава Україна), невелика група студентів схвалили рішення створити революційну націоналістичну організацію «Братство тарасівців», ідея — створення незалежної держави Україна, ліквідація Російської імперії та надання всім колонізованим народам реального права на самовизначення. Фаза напівсекстилю циклу Непту/Плутн — з жовтня 1915 по червень 1918. Пік фазі припадає на 1 серпня 1917. В цей час ідея, озвучена на фазі кон’юнкції 1891, вперше помітно впливає на події у світі, ідеали циклу починають реально впливати на життя. Про це свідчать такі події: 3 березня 1917 зречення царя Миколи Другого престолу, Росія заявила про себе як демократична республіка.

Нинішня тривала фаза зростаючого секстілю циклу Нептун/Плутон (період 1942 – 2050) визначає час, коли реальні ідеї та ідеали циклу все більше інтегрують у повсякденному житті. Таким чином, головна ідея циклу – зникнення Російської імперії та створення на її території національних незалежних держав, що взаємодіють одне з одним на основі паритетного співробітництва, а не на основі домінування однієї нації над іншими, створення самостійної держави Україна неухильно втілюється в життя протягом останніх 130 років. Остаточно ідея нинішнього циклу Нептун/Плутон, пов’язана з перебудовою світу на основі інновацій, буде реалізована приблизно до 2370 – 2380 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

3 коментарі

Ірина

08.04.2017 10:36

От ще з того перекладу:
МІСІЯ УКРАЇНИ (ІІІ, 95)

Гряде новий, стокрот привабніший звичай
Старому, бусурманському на зміну.
Де мова тішить слух, там Борисфенів край
Початок здвигам покладе, злама рутину.

Це — єдиний катрен у «Центуріях», де мова йде про Україну (Борисфенів, тобто Дніпровський, край) та її вирішальну роль у якихось серйозних історичних подіях. Проте, за браком яких-небудь вказівок на час, неможливо з певністю сказати — чи провіщене справдилося й Нострадамус мав на оці історичну місію, виконану в першій половині XVII ст. козацькою армією, коли «над Борисфеном», «де мова тішить слух», отже, в низинах Подніпров’я (Січ?), було виставлено заслін супроти агресії Османської імперії («бусурманського звичаю») в Європу (наприкінці XVII ст. імперія почала розпадатись),— а чи йдеться про майбутні, ще не знані нам події. Все питання в тому, який зміст вкладено Нострадамусом у поняття «бусурманський звичай», в оригіналі «lа lоі Моriquе» — більшість коментаторів погоджуються на тому, що Моriquе означає «мусульманський», або «мавританський», в кожному разі «нехристиянський» закон, але, як не раз траплялося в історії, неясний термін у Нострадамуса може виявитися власною назвою або анаграмою, котра легко розшифровується,— шкода тільки, що
встановити це можна лише роst factum. Катрен цікавий і як характерний зразок Нострадамусового «темного стилю», і як дуже точна спроба описати ніколи не бачений ним народ — географічно (в оригіналі «les Воristhenus», тобто «борисфенці», «придніпровці»), і етнічно — через мову (чужоземні, зокрема й європейські, мандрівники, що «відкривають» Україну через сто літ після Нострадамусових пророцтв, одностайно відзначають приємне враження від милозвучності місцевої мови, тож неважко уявити, що й Нострадамуса могло мило здивувати її лагідне звучання).

Відповіcти

    Ольга Иванец

    08.04.2017 13:08

    Український філософ – Тарас Шевченко – це про “мова тішить слух”. “Початок змінам покладе, злама рутину” – зростаючий квадрат циклу Уран/Плутон прийшовся точнісінько на Асц та 10 дім гороскопу України, Україна – “Борисфенів край”. Так, абсолютно збігається з символізмом місії України в її гороскопі.

Ірина

08.04.2017 10:33

Читала цей переклад в далекому 1991 році, вже після Незалежності. На той момент не казався дивним, тільки зауважила для себе, що чекати довго.

Відповіcти